Aktuality

Beseda s autorom knihy: Nakresli si príbeh

Počas mesiaca kníh, prijal naše pozvanie Matej Zámečník, autor krásnej knihy pre deti: Nakresli si príbeh. Po prečítaní poviedky o včielke Bejke si svoje spomienky z príbehu preniesli na papier. Najkrajší obrázok bol odmenení malým darčekom od pána autora. Neskôr naše deti odprezentovali autorovi svoje obľúbené knihy. Deťom sa besiedka a čas strávený s autorom veľmi páčil a tešia sa na ďalšie stretnutie.

page

IMG_1869

————————————————————————————————————

Malí kuchári

Počas tematického týždňa o varení, sme si obliekli zásterky a pripravili dobrôtky ako skutoční kuchári. Piškótové prekvapenie, či slané koláčiky sa nám veľmi podarili a chutili fantasticky, čo nám potvrdili aj naši rodičia, ktorí mali možnosť ochutnať z nášho kuchárskeho umenia 🙂 Ako správni kuchári, vyrobili sme si kuchársku čiapku a pustili sa do „varenia“ tomato soup.

pecenie1

pecenie2

pecenie3 (2)

————————————————————————————————————

Karneval

Február je mesiacom pestrofarebných karnevalov. A tak tomu bolo aj v našej materskej škole. Mohli sme vidieť rozprávkových hrdinov, princezné či krásnu včielku.

DSCN3440

DSCN3434

DSCN3319

DSCN3307

DSCN3447

karneval1

karneval2
————————————————————————————————————

Polročné vysvedčenie

Dnes sme odovzdávali polročné vysvedčenia deťom z tried Levíčat a Slniečok za ich polročnú usilovnú prácu 🙂

vysvedcenie1

vysvedcenie3

vysvedcenie2

————————————————————————————————————

Experiment

S deťmi sme skúsili experiment. Rozhodli sme sa, že si spravíme dúhu. Farebné lentilky sme poukladali do kruhu a priliali vodu. Pozorovali sme ako sa farba na lentilkách rozpúšťa a vytvára čarokrásnu dúhu.

page

pokus2

————————————————————————————————————

Malí výtvarníci

Naše deti radi tvoria, zhotovujú predmety, či maľujú obrázky, pri ktorých si rozvíjajú jemnú motoriku, tvorivosť, priestorovú orientáciu a hlavne učíme sa zábavnou a hravou formou.

zubky

zima

vtaciky

snowman

skate.

matematika

————————————————————————————————————

Zima očami detí

K zime patrí sneh! A takto sme si ho užívali na našom školskom dvore. Vyrábali sme a predávali zmrzliny z formičiek, zhotovili snehobielych anjelov, sledovali stopy v snehu, stavali snehuliakov a tešili sa, že môžeme byť na čerstvom vzduchu.

sneh1

sneh2

snowman1

snowman3

————————————————————————————————————

Vianočná besiedka

Na vianočnú besiedku sme s deťmi pripravili krátky program v podobe anglických piesní a tančekov. Naši malí snehuliaci to zvládli na výbornú, čoho dôkazom boli šťastné tváre rodičov. Po programe ich čakalo občerstvenie s maškrtami.

besiedka
————————————————————————————————————

Vianočné prípravy

December bol pre nás mesiacom kedy sme sa tešili na Vianoce. Do vianočnej nálady sme sa dostali pečením a zdobením medovníčkov, spievaním christmas carols. Nezaháľali sme a našimi šikovnými rúčkami sa nám podarilo vyrobiť pekné darčeky na tvorivých dielničkách.

vianocne pripravy2

vianocne.pripravy1

vianočne.pripravy3
————————————————————————————————————

Sárkine narodeniny

Sárka, slnko naše, k tvojím 3. narodeninám ti prajeme aby si svojím úsmevom naďalej rozdávala dobrú náladu, spoznávala nových kamarátov a aby sa ti splnili všetky tajné sny.

sarka.narodky
————————————————————————————————————

Karolínkine narodeniny

Milá naša Karolínka, nech láska a šťastie sprevádza ťa svetom, nech tvoj úsmev podobá sa kvetom, nech sa ti splní každý sen, to ti k tvojim 3. narodeninám priať chceme.

kajka.narodky

————————————————————————————————————

Mikuláš

Keď do materskej školy zavíta Mikuláš, všetkým deťom vyčarí úsmev na tvári. Tak to bolo aj u nás. Spolu s deťmi z MŠ Česká sme privítali Mikuláša a za pieseň či básničku dostali sladkú odmenu.

mikulas

————————————————————————————————————

Davidkove narodeniny

Náš Davidko svoje 2. narodeniny dnes slávi, my zo škôlky mu prajeme nech je dlho taký pekný, šťastný a zdravý 🙂

davidkove-narodky

————————————————————————————————————-

Bibiana

Spolu s deťmi sme navštívili medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana, pri príležitosti výstavy Andersenových rozprávok. Deti sa zážitkovou formou zoznamovali s rozprávkami. Pozerali rozprávky v bruchu veľryby, zažili guľovačku v ľadovom kráľovstve, vankúšovú vojnu na obrovskej posteli, obliekli si cisárove nové šaty, či hľadali škaredé káčatko a iné. Taktiež sme obdivovali výstavu bábok rôznych tvarov a z rôznych materiálov a výstavu európskych vlajok. Nedali sme sa zahanbiť a vlajky sme pekne umiestňovali do mapy Európy.

bibiana-1

bibiana-2

————————————————————————————————————-

Naše telo

Naše Telo: S deťmi sme sa rozpárali o našom ľudskom tele, ako funguje vďaka čomu dýchame, myslíme, žijeme. Vytvorili sme veľkú kostru s najdôležitejšími orgánmi, naučili sa pieseň Head and sholders a pomenovali naše zmysli. Tiež sme sa naučili ako správne umývať ruky a ako sa chrániť pred chorobami, bacilmi. Chorej Eve sme boli nakúpiť zdravé potraviny aby sa čo najskôr vyliečila a mohla sa s nami hrať.

eva-je-chora

skeleton

————————————————————————————————————

Halloween

Na Halloweensku párty sme sa veľmi tešili. Naše detičky nám celý týždeň pomáhali s výzdobou. Usilovne tvorili a vyrábali pumpkins z papiera, ghosts z plastových pohárikoch a krepového papiera a spiders z kartónu. V deň D namiesto detí prišli kostlivci, Elsa, pirát, tekvičková princezná, včielka. Všetci splnili súťažné disciplíny, za ktoré ich čakala vytúžená sladká odmena. Spolu sme si zatancovali, hostili sa a zabávali.

halloween

halloween-spolocna

pripravy-na-h

————————————————————————————————————

Maťkove narodeniny

Náš Maťko oslávil svoje 3 narodeniny. Spravili sme si veľkú párty s koláčikom, balónmi no hlavne so svojimi kamarátmi. Želáme mu veľa zdravia, radostí, veľa dobrých kamarátov a krásnych zážitkov.

matkove-narodky

————————————————————————————————————

Miškove narodeniny

S Miškom sme oslávili jeho 3 roky. Spolu sme sfúkli sviečku na tortičke a zaželali zdravia,šťastia hromadu, a vždycky dobrú náladu.

msko-narodky

————————————————————————————————————

Ročné obdobia

Jeseň pani bohatá: Aj k nám do Rozprávkova zavítala pani Jeseň. Deti sa najskôr zoznámili s ročnými obdobiami a ich špecifickými znakmi. Chodili sme na prechádzky do parkov a pozorovali zmeny v prírode, zafarbenie a opadanie listov, sledovanie vtáčikov cestovateľov. Obtláčali sme listy na výkres a naučili sa pieseň Autumn leaves are falling down, ktorá sa stala aj našou jesennou hymnou.Taktiež sme vytvorili našej Lady Autumn nové šaty, ktorým sa náramne potešila :). Boli sme sa pozrieť aj na divadielko Pod hríbikom o rozprávke Janko a Marienka. Nezabudli sme ani na les a lesné zvieratká. Rozprávali sme sa čo všetko môžme v lese vidieť a zažiť no na druhej strane, čo do lesa nepatrí a kde patria odpadky.

rocne-obdovia

les

listy

pani-jesen

outside

————————————————————————————————————
fotky na stiahnutie
————————————————————————————————————

Aktivity

Vcera a dnes sme na Medenej vyrabali s detmi jablon. Obkreslili sme ju a obtiahli voskovymi pastelkami. Deti si vyfarbili vodovymi farbami kazde svoj list a jablcko. Kvety vyfarbili farbickami. Listy a jablcka deti postupne prilepili na strom.

My sme im nafarbili dlan vodovymi farbami,a kazde otlacilo svoju dlan do kmena. Detom sa strom velmi pacil. Odfotili sme sa aj s jablckami,ktore dostali na ranajky. Cela cinnost bola spojena s tohtotyzdnovou temou,ktorou su Ovocnickovia.

555
————————————————————————————————————

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *